Vene 71 ry kokouskutsu | Sääntömääräinen syyskokous

Kokouskutsu: Vene 71 ry sääntömääräinen syyskokous
Aika: Torstai 24.11.2022 klo 18.00
Paikka: Seuramaja

Tervetuloa seuraan syyskokoukseen. Seuran toiminnan pyörittämiseen tarvitaan jatkuvasti uusia toiminnasta ja sen kehittämisestä kiinnostuneita henkilöitä. Syyskokous on hyvä tilaisuus tutustua seuran toimintaan. Paikalle saapuminen ei velvoita ketään mihinkään, vaan kaikki toimii vapaaehtoisperiaatteella. Syyskokouksessa saa kuitenkin hyvän kuvan toiminnasta.

Jos tiedät jo nyt, että olisit kiinnostunut osallistumaan aktiivijäsenenä, voit laittaa viestiä sähköpostiosoitteeseen info@vene71.fi, ja kertoa millaiseen toimintaan voisit osallistua. Kaikki vapaaehtoistyö on tervetullutta.

Syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

1) Valitaan kokoukselle tarpeelliset toimihenkilöt
2) Valitaan pöytäkirjan tarkistajat
3) Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle vuodelle
4) Vahvistetaan liittymismaksun ja jäsenmaksun suuruus ja maksuajankohta seuraavalle kalenterivuodelle
5) Vahvistetaan johtokunnan ja jaostojen jäsenten palkkiot
6) Valitaan johtokunnan puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, sihteeri ja taloudenhoitaja sekä muut johtokunnan jäsenet
7) Valitaan toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja
8) Päätetään johtokunnan avuksi asetettavista ja johtokunnan alaisuudessa toimivista jaostoista sekä valitaan niiden jäsenet tai annetaan johtokunnalle valtuudet jäsenten valitsemiseen
9) Valitaan seuran edustajat ja varaedustajat eri järjestöjen ja yhteisöjen kokouksiin
10) Käsitellään kokoukselle tehdyt esitykset ja muut esille tulleet asiat
10.1) Esitetään kahden kevytveneen hankkimista seuran käyttöön

Lataa Syyskokouksen 2022 esityslista…
Lataa Esitys kahden kevytveneen hankkimisesta seuran käyttöön…

Tervetuloa

Lisää tiedotteita

Vene-71 | Laskuja

Moro, SATAMAKSUT Kauden 2024 Satamaksut on lähetetty. Tarkista laskun tiedot, ja lähetä infoa sähköpostiosoitteeseen info@vene71.fi, jos: ERÄÄNTYNEET MAKSUT Järjestelmästä löytyy edelleen erääntyneitä maksuja. Viimeiset muistutukset

Vene-71 | Vartiovuorot

Vartiovuoroja olisi taas aika varata. Muistathan, että jokaisen on kaudessa tehtävä kaksi vartiovuoroa. 70+ vuotiaat on vapautettu vartiovuoroista. Varauskalenteri löytyy Jäsensivuilta kirjautumalla Vene-71 verkkopalveluun. Vartiosäännöt