Vene-71 | Vuosikokous 23.3.2023 klo 18:00

Vuosikokous torstaina 23.3.2023

Vene-71 ry:n sääntömääräinen Vuosikokous pidetään torstaina 23.3.2023 klo 18:00 alkaen Seuramajalla.

Esityslista:

  • Valitaan kokoukselle tarpeelliset toimihenkilöt
  • Valitaan pöytäkirjan tarkistajat
  • Esitetään johtokunnan kertomus seuran toiminnasta edelliseltä kalenterivuodelta
  • Esitetään tilinpäätös edelliseltä kalenterivuodelta
  • Esitetään toiminnantarkastajan lausunto
  • Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä
  • Valitaan seuran edustajat ja varaedustajat eri järjestöjen ja yhteisöjen kokouksiin
  • Käsitellään seuran aloitteet ja esitykset eri järjestöille ja yhteisöille
  • Päätetään seuran koollekutsumistavasta seuran sääntöen 9 §:n edellyttämällä tavalla
  • Käsitellään kokoukselle tehdyt esitykset ja muut esille tulleet asiat

Terveisin
Johtokunta

Lisää tiedotteita

Vene-71 | Jäsenmaksut, Vuosikokous

Hei, Jäsenmaksulaskun eräpäivä 24.3.2023 Saat kohta jäsenmaksulaskun. Laskut piti tulla jo helmikuun alussa, mutta pienen mokan takia laskut eivät lähteneetkään eteenpäin laskutusjärjestelmästä. Laskuissa näkyvä eräpäivä

Hyvää Joulua 2022

Vene-71 Johtokunta toivottaa kaikille Hyvää ja Rauhallista joulua! Lisäksi pari muistutusta. Alkuvuodelle 2023 on tarjolla yhteistä tekemistä niin juhlimisen kuin toimintaan liittyvän yhteimatkan puitteisa. Juhlat

Vene-71 | Tapahtumia

Alkuvuodelle 2023 on tarjolla yhteistä tekemistä niin juhlimisen kuin toimintaan liittyvän yhteimatkan puitteissa. Jäänmurtajaiset 2023 Seura järjestää lauantaina 14.1.2023 Jäänmurtajaiset juhlan viihtyissä Myllärit ravintolassa Tampereen